Jak pielęgnować kocie futerko?

Właściciel kota uwielbia głaskać swojego pupila, na co ten zazwyczaj odpowiada rozkosznym mruczeniem. To dobra okazja, by sprawdzić jego sierść lub zająć się jej pielęgnacją.

Pielęgnacja kocich włosów wymaga odpowiednich działań w zależności od długości sierści. Koty krótkowłose nie wymagają specjalnej pielęgnacji, bo robią to same. Natomiast koty długowłose wymagają regularnego, codziennego czesania. Wykorzystuje się do tego specjalne szczotki z grubymi zębami do rozczesywania sierści i z drobnymi zębami do wyczesywania martwego włosa.

Jeśli przyzwyczaimy zwierzaka do regularnego czesania od najmłodszego wieku, wówczas w przyszłości nie będzie się sprzeciwiał pielęgnacji, a nawet może się tego domagać.
 

Jak pielęgnować kocie futerko?

Właściciel kota uwielbia głaskać swojego pupila, na co kot zazwyczaj odpowiada rozkosznym mruczeniem.

rozwiń >>

Kąpiel kota

Większość kotów nie wymaga kąpieli, ale koty bezwłose (np. sfinks kanadyjski) lub te z bardzo krótkim włosem (np. Devon Rex, Cornish Rex) powinny być regularnie kąpane.

rozwiń >>

Pielęgnacja pazurków

Koty same dbają o swoje pazury – jest to dla nich rzeczą całkowicie naturalną.

rozwiń >>

Dbajmy o zęby kota

Kocie zęby powinnyśmy szczotkować codziennie, najlepiej za pomocą specjalnej szczotki dla zwierząt lub małej, miękkiej szczoteczki dla dzieci.

rozwiń >>

W trosce o higienę kota

Najlepiej przyzwyczajać kota do kuwety od najmłodszego wieku.

rozwiń >>

Jak dbać o zdrowie kota?

Lekarz weterynarii jest najlepszym doradcą w kwestii zdrowia, dlatego kot powinien być badany przez niego przynajmniej 2 razy w roku.

rozwiń >>

Czy kot musi wychodzić na dwór?

Wielu właścicieli sądzi, że w każdym domowym futrzaku drzemie dusza dzikiego kota oraz instynktowna potrzeba przemierzania nieograniczonych przestrzeni.

rozwiń >>

Podróże z kotem

Niektóre koty dobrze znoszą podróż, podczas gdy inne reagują bardzo nerwowo na samą sugestię wyjazdu (wyjęcie transportera lub potrząsanie kocią smyczą).

rozwiń >>

Sterylizacja

Sterylizacja i kastracja to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów.

rozwiń >>
Ustawienia plików cookie