Dlaczego kot po sterylizacji ma inne potrzeby?

Kocie gruczoły płciowe produkują hormony, które są ważnymi regulatorami metabolizmu. Sterylizacja polega na chirurgicznym usunięciu gruczołów płciowych – jąder u samców, jajników i macicy u samic, w wyniku czego kot ma inny metabolizm.
 

Nieprawdą jest, że po sterylizacji zmniejsza się metabolizm zwierząt. Tendencje do otyłości psów i kotów sterylizowanych wynikają ze zwiększonego apetytu w pierwszym okresie po sterylizacji i zmniejszonej (lub nieadekwatnej) aktywności ruchowej. Koty samce zapadają na choroby dolnych dróg moczowych (zapalenie pęcherza i cewki moczowej, kamica moczowa, idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego itp.), ale taka zachorowalność nie jest skorelowana ze sterylizacją. Główne czynniki to wiek, ilość wypijanej wody, aktywność fizyczna oraz skłonności genetyczne.
 

Karmy dla kotów sterylizowanych muszą dostarczać optymalną ilość energii pokarmowej. Odpowiednie żywienie zwierząt sterylizowanych zapobiega otyłości oraz wspiera zdrowie dolnych dróg moczowych. Dlatego stworzyliśmy specjalnie skomponowaną recepturę Kitekat Sterile®, która zapewnia Twojemu kotu:

  •  odpowiedni balans składników mineralnych (magnez, wapń, fosfor),
  • zbilansowaną ilość minerałów, która sprawia, że kot będzie miał skłonność do zwiększonego poboru wody, co zmniejszy prawdopodobieństwo zachorowania na choroby dolnych dróg moczowych,
  • właściwy poziom energii po sterylizacji.

Pamiętajmy też, że koty po sterylizacji powinny mieć optymalne warunki do załatwiania potrzeb fizjologicznych tak, aby nie musiały powstrzymywać się przed oddawaniem moczu. Ważne jest również zapewnienie odpowiednich warunków psychologicznych, aby zminimalizować stres kota. Obecność innych zwierząt, zbyt małe przestrzenie lub obcy ludzie, mogą negatywnie wpłynąć na rekonwalescencję kota po sterylizacji.

Karma gotowa lepsza niż domowa

Nie każdy właściciel futrzaka wie, że kot ma inne potrzeby żywieniowe niż człowiek.

rozwiń >>

Karma sucha – naturalny wybór

W trosce o zdrowie kotów produkty Kitekat® zawierają tylko składniki wysokiej jakości pochodzące z natury.

rozwiń >>

Dlaczego kot po sterylizacji ma inne potrzeby?

Kocie gruczoły płciowe produkują hormony, które są ważnymi regulatorami metabolizmu.

rozwiń >>

Kalkulator karmienia

Koty jedzą i podgryzają pokarm do kilkunastu razy dziennie w zależności od potrzeb.

rozwiń >>

Jak karmić kota?

By kot miał siłę sprostać codziennym wyzwaniom, potrzebuje zbilansowanej i kompletnej diety, która będzie efektywnie wspierać jego zdrowie.

rozwiń >>
Ustawienia plików cookie